top of page
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png

Neden Biz ?

MİSYON

FAREAST MARITIME CONSULTANS COMPANY olarak uluslararası gözetim ve sörvey konularında 2008 yılından bu yana edindiğimiz tecrübemiz ve deneyimli kadromuz ile Özel Yat,Ticari Yat ve Ticari Gemilerin işletilmesi alanında Bayrak Temsilciliği , Klas Kuruluşları Temsilciliği P&I, H&M, Gözetim, Sigorta ve Ekspertiz alanlarında mutlak tarafsızlık, güvenilirlik, gizlilik ve bağımsız anlayış içerisinde Sörvey Hizmetlerini sizlere kaliteli hizmet vermektir.

VİZYON

Yirmi yılın üzerindeki deniz tecrübemiz ve içerisine sığdırdığımız on yıla varan ofis, sigorta iş tecrübemizi kullanarak, deneyimli, genç ve dinamik kadromuz ile birlikte dünya çapındaki saygıdeğer müşterilerimize; güvenilir, tarafsız, bağımsız, profesyonel bir anlayışla yedi gün yirmi dört saat makul fiyatlarla hızlı ve kaliteli hizmet vermek, sektöründe lider, iyi tanınmış bir şirket olmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

• Tarafsız, kaliteli, güvenilir ve istenilen zamanda hizmet sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak,
• Riskleri değerlendirip, sürekli iyileştirmeyi amaçlayan yönetim sistemimizin etkin bir şekilde uygulanmasını ve yürütülmesini sağlamak,
• Tüm ilgili paydaşlarımız ile tarafların birbirlerine katkı sağladığı, barışçıl ve etkin bir çalışma sistemi ve ortamı oluşturmak,
• Katılımcı ve çoğulcu yönetim anlayışının oluşmasını sağlamak ve bu amaçla tüm süreçlerimizde liderliği ve çalışanlarımızın katılımını teşvik etmek, gerekli eğitimlerin alınmasını sağlamak.
• Tüm faaliyetlerimizde çevreye ve insana duyarlı olmak.

DEĞERLERİMİZ

• Müşterilerimize en üstün kalitede hizmet sunmak.
• Dürüstlük, şeffaflık, adalet, tarafsızlık ve saygıyı temel prensipler olarak görmek.
• Müşterilerimizi ticari başarıyı sürdürebilmede önemli bir paydaş olarak kabul ederek rakiplerimiz ile doğru ve adil bir şekilde yarışmak.
• Çalışanlarımızın haklarına saygılı olmak ve alınan kararlarda adil davranmak.
• Şirketin kimliğini sürekli geliştirmek, iletişim ve pazarlama aktivitelerinde şeffaf ve güvenilir olmak.
• Müşterilerimize ait verilerin gizliliğine önem vermek.
• İşlerimizde iş sağlığı ve güvenliği, çevre konularına daima öncelik tanımak.
• Kaliteli hizmet sunmak ve kendimizi iyileştirmek için daima süreçlerimizi teknolojiyi de kullanacak şekilde iyileştirmek ve çalışanlarımızın gerekli eğitimleri almasını sağlamak

 

 

TARAFSIZLIK VE BAĞIMSIZLIK TAAHHÜDÜ

FAREAST MARİTİME CONSULTANS., hizmetlerini uygun olarak yürüttüğü şartların gerektirdiği ölçüde bağımsızdır. ISO/IEC-17020:2012 “Muayene Kuruluşları için Genel Kriterler” çerçevesindeki şartlara bağlı olarak, hüküm ifade eden Ek A’ da öngörülen ve aşağıda belirtilen asgarî kriterleri de karşılamaktadır.

1. FAREAST MARİTİME CONSULTANS. konunun taraflarından bağımsızdır.

2. FAREAST MARİTİME CONSULTANS. ve personeli, yürüttükleri muayene faaliyetlerine ilişkin hüküm verme bağımsızlıkları ve doğruluklarıyla çatışmaya neden olabilecek hiçbir faaliyetin içerisinde yer almazlar. Özellikle; muayene ettiği öğeleri tasarlayan, üreten, tedarik eden, kurulumunu yapan, satın alan, sahibi, kullanıcısı veya bakımını yapan durumunda olmazlar.

3. FAREAST MARİTİME CONSULTANS.; muayene ettiği öğeleri tasarlayan, üreten, tedarik eden, kurulumunu yapan, satın alan, sahibi, kullanıcısı veya bakımını yapan durumundaki bir tüzel kişiliğin bir parçası olamaz.

4. FAREAST MARİTİME CONSULTANS. muayene ettiği öğeleri tasarlayan, üreten, tedarik eden, kurulumunu yapan, satın alan, sahibi, kullanıcısı veya bakımını yapan durumundaki ayrı bir tüzel kişilikle, aşağıdaki yönlerden bağlantılı olamaz:

− Sahiplerin, muayene sonuçlarını etkileyebilme güçlerinin olmaması durumu hariç, söz konusu ayrı tüzel kişilikte de sahiplik durumu,
− Muayene sonuçlarını etkileyebilecek bir fonksiyonları olmamaları durumu hariç, yönetim kurullarında veya eşdeğerlerinde, muayene kuruluşunda da sahipliği olanların temsilcilerinin bulunması durumu,
− FAREAST MARİTİME CONSULTANS. ın ve söz konusu ayrı tüzel kişiliğin, bunun muayene sonuçlarını etkilemeyecek durumda olması hariç, aynı üst yönetim kademesine doğrudan bağlı olması durumu.
− FAREAST MARİTİME CONSULTANS. ile söz konusu ayrı tüzel kişilik arasındaki muayene sonuçlarını etkileyebilecek sözleşmeye bağlanmış taahhütler veya diğer hususlar.

Kısaca kuruluşumuz standartta yer alan bağımsız, tarafsız ve dürüst olma ilkesi gereğince, özellikle ölçüm, analiz, test, muayene ve değerlendirme çalışması yapılan ürünlerin tasarımı, üretimi, montajı, tedariki ve kullanımı ile veya rekabet koşulları ile doğrudan ilgili olamamaya önem vermektedir. Bu kapsamda olmak üzere hizmet verilen işletmelerin büyüklüklerine, konumlarına, siyasi yaklaşımlarına ve sosyal statülerine bakmadan, bütün kuruluşlara eşit koşullarda, bilimsel değerlendirmeleri esas alarak, çıkar gözetmeden ve hiçbir baskıya maruz kalmadan faaliyetlerini gerçekleştirmeyi taahhüt etmektedir.

ÇALIŞMA İLKELERİMİZ

• Güvenilirlik 
• Çalışma memnuniyeti 
• Teknoloji kullanımı 
• Sürekli yenilenme 
• Çalışan sağlığı ve güvenliği 
• Personel eğitimi

Şirketimiz bünyesinde iki Kaptan,bir Gemi İnşa Mühendisi (acente departmanı müdürü),kadromuzla  hizmet vermekteyiz.

Çalışma ilkelerimiz ışığında ve verilen iş talimatları doğrultusunda, siz saygıdeğer müşterilerimize profesyonel ve bağımsız çalışma anlayışı ile yüksek kalitede hizmet vermeyi taahhüt etmekteyiz.

FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
FE LOGO 2.png
bottom of page